Zwierzaki Wajraka Adam Wajrak

ISBN: 9788326813382

Published: May 22nd 2014

Paperback

352 pages


Description

Zwierzaki Wajraka  by  Adam Wajrak

Zwierzaki Wajraka by Adam Wajrak
May 22nd 2014 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 352 pages | ISBN: 9788326813382 | 4.39 Mb

Dzięki tej książce już nigdy nie pomylicie gawrona z wroną, przestaniecie też bać się nietoperzy, które rzekomo wplątują się we włosy (tak, tak, to bujdy na resorach!), poznacie ryby, które budują gniazda, dowiecie się, że okonie polują w stadzie jakMoreDzięki tej książce już nigdy nie pomylicie gawrona z wroną, przestaniecie też bać się nietoperzy, które rzekomo wplątują się we włosy (tak, tak, to bujdy na resorach!), poznacie ryby, które budują gniazda, dowiecie się, że okonie polują w stadzie jak wilki, że w Polsce mieszkają nie tylko jadowite żmije i węże, ale również jadowity ssak, czym się różnią rogi od poroża, który ptak nie śpiewa tylko chrapie, poznacie prawdziwą kaczkę dziwaczkę oraz mistrzów maskowania.

Gdy na mokradłach spotkacie zaś żółwia, nie będziecie chcieli odnieść go do zoo, myśląc, że stamtąd uciekł.A to tylko początek przygody. Bo Adam Wajrak opowiada również co jedzą, w jakim miejscu i środowisku żyją zwierzęta, o jakiej porze roku oraz dnia lub nocy należy wypatrywać określonych gatunków, gdzie należy się rozglądać, gdzie pochylić, a gdzie zadrzeć głowę.Realistyczne ilustracje Anny Klonowskiej sprawią zaś, że nie będziecie mieli wątpliwości jaki gatunek właśnie udało się Wam zaobserwować.Zwierzęta w książce Adama Wajraka podzielone zostały według środowisk, które zamieszkują.

Mamy więc zwierzęta rzeczek i mórz, łąk i bagien, lasów mniej lub bardziej gęstych, oraz te, które mieszkają blisko człowieka w miastach i na wsiach. Autor dodał również swój subiektywny ranking: podzielił zwierzaki na te, które zobaczyć jest łatwo, nie tak łatwo, raczej trudno, i takie które ujrzycie mając na prawdę wyjątkowe szczęście.Duże, małe, maleńkie, kudłate, gładkie i oślizgłe oraz takie, które aż strach tknąć.

Wszędzie na was czekają. Są takie, które zobaczyć jest łatwo, i takie, które spotkać jest naprawdę trudno. Pamiętajcie jednak, że lubią zaskakiwać i czasami pojawią się przed wami nawet wtedy, kiedy nie będziecie ich szukać. A jak je rozpoznacie? Skąd będziecie wiedzieć, jak żyją, co jedzą, jakie mają obyczaje i czy raczej będą się was bały, czy to wy powinniście się trochę bać? Wszystkiego dowiecie się z tej książki, którą właśnie dla was, moi młodzi, młodsi i najmłodsi przyjaciele, przygotowałem.

To dla was, dzieciaki, są te Zwierzaki!!!Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Zwierzaki Wajraka":


aquaeco.pl

©2014-2020 | DMCA | Contact us